דף פייסבוק      גוגל+      ערוץ יוטיוב 930.co.il
דף הבית   |   התחברות לאתר   |   הרשמה לאתר   |   כניסה

מה נשאיר אחרינו/ קבלה לעם

קישור: batikshoret.co.il   מספר צפיות: 1009   כותב: kabtikshoret

תאריך פרסום: 22/05/2016 19:12:18

או שכלל איננו רואים שיש מחיר לפעולתנו, כמו צריכת יתר של אנרגיה. אך האמת היא שהפנקס פתוח והיד רושמת, ועל כל שימוש עודף אנחנו נכנסים למשיכת יתר.

לכל דבר יש מחיר וריבית. אנחנו חלק מהמערכת הכללית של הטבע, אומר הרב מיכאל לייטמן, ואסור לנו לשכוח את זה.

איזון הוא שם המשחק
העולם כולו בנוי מאותם חלקיקים, אותם אטומים, וכל פרט בטבע נבדל מהשני בצורת החיבור של האטומים והדרך בה הם באים לידי ביטוי. מכיוון שכולנו מורכבים מאותה אנרגיה בסיסית, "המערכת", הטבע, מרגישה כך חלק וחלק שבה, כל תזוזה שלו וכל שימוש עודף או חסר התחשבות של חלק אחד בחלקים אחרים נרשם ומגיע לידי חשבון. שם המשחק הוא איזון, וכך מתקיים הטבע כולו פרט לאדם. האדם מוציא את המערכת כולה מאיזון, כשהוא נוהג בטבע בחוסר התחשבות, לוקח יותר ממה שהוא צריך, משמיד את מה שעומד בדרכו, ומכלה את משאבי הטבע לתועלתו האישית, בלי שום התחשבות בטבע עצמו. וכמו הטבע כולו, גם בני האדם מחוברים ביניהם זה לזה ברשת קשרים בלתי נראית ובלתי מורגשת, אומר הרב לייטמן.

וכמו שאנו מתייחסים לטבע בחוסר התחשבות, כך אנו מתייחסים זה לזה, מנצלים אחד את השני לתועלתנו האישית, מחפשים כיצד להרוויח על חשבון האחרים.

כולם רוצים עתיד מתוק
בני האדם מחפשים דרכים כדי להבטיח לעצמם ולילדיהם עתיד טוב יותר, אבל בכיוון הלא נכון. יותר כסף, יותר כוח, יותר שליטה, יותר מעמד, יותר כבוד, אבל אנחנו אף לא מסופקים. כשאנחנו מרוויחים את כל הדברים הללו על חשבון אנשים אחרים, תוך חוסר התחשבות בצרכים, רצונות וכאבים של אחרים, אנו לכאורה מרוויחים באותו הרגע, אך בחשבון ארוך הטווח אנו מפסידים, ולא יהיה לנו מה להשאיר לילדינו.

הילדים שלנו גדלים לתוך עולם שיש בו הכל, ובשפע, ובכל זאת לא טוב להם. אנחנו מנסים למלא אותם בכל הדברים שחשבנו שחסרים לנו – הכסף, הכבוד, השליטה, המעמד. הרבה צעצועים, אלקטרוניקה, מחשבים, כסף. ובכל זאת הם לא מאושרים ואינם מסופקים. כל כך לא מסופקים עד שהם פונים לאלכוהול ולסמים בניסיון לברוח מתחושת הריקנות שממלאת אותם ונוקטים באלימות כביטוי לתחושת התסכול הגדולה שלהם, שאינם יכולים לבטא במילים.

להיות יותר מכספומט
איכשהו, למרות שאנחנו רוצים לתת להם הכל ורוצים רק שיהיה להם טוב, בסופו של דבר אנחנו הופכים לכספומט בלבד עבור ילדינו, פשוט מכיוון שאין לנו שום דבר משמעותי לתת להם. מה שהם מחפשים זה משמעות אמיתית לחיים, מעבר לכל המילויים הריקניים הללו, ושום דבר חומרי לא יכול לתת להם את זה. אם אנחנו רוצים להיות יותר מכספומט עברו הילדים שלנו וללמד אותם באמת מה הטעם בחיים הללו, אנחנו צריכים לפקוח את העיניים.

בעיניים פקוחות לרווחה
בעמותת קבלה לעם לומדים על משמעות החיים לפי חכמת הקבלה, שהיא התשובה היחידה שאנו יכולים לתת לילדים שלנו כמענה לשאלה שהם שואלים – בשביל מה אנחנו חיים. הרצון שלנו להיות מאושרים הוא כאין וכאפס לעומת הרצון של הילדים שלנו לקבל תענוג אינסופי, ורק חכמת הקבלה יכולה לתת להם את זה האושר של הילדים שלנו, והקיום שלהם בכלל, תלויים ביכולת שלנו להעביר להם את סוד החיים, את האיזון הנדרש בטבע, את היחס הנכון לכל דבר, את העדפת האנחנו על פני האני. ואת זה נוכל לעשות רק אם נבין בעצמנו את מקומנו בטבע, ואת המקום המיוחד והמכובד שיש לכל פרט ופרט בפאזל המושלם המרכיב את הבריאה.

קישור ממומן:  

חתימה אישית:

שתף בפייסבוק    שתף בגוגל    שתף בטוויטר    שתף ביוטיוב    שתף בפינטרסט

הרשמה לאתר

תגובות למאמר

הוספת תגובה

  שם
  אימייל
  אתר
 

 
  רשום את קוד האבטחה
 

קישורים נוספים באתר: